top of page

“Zamilovali jsme se do krásy dřeva a nadšeně ji sdílíme s ostatními. 

 

Naším posláním je odhalovat tuto skrytou krásu a přitom co nejlépe zachovat přírodní vlastnosti a blahodárnou energii dřeva.”

Princ parket

Jsme česká rodinná firma, která se už více než čtvrt století věnuje zpracování dřeva. Dnes patříme mezi technicky nejlépe vybavené výrobce dřevěných podlah v Evropě a neustále se zdokonalujeme. 

 

Kromě unikátního designu a kvality klademe silný důraz na přírodní charakter našich podlah. Chceme zákazníkům předávat blahodárné vlastnosti dřeva v co nejryzejší podobě a proto povrch podlahových prken ošetřujeme přírodními oleji německé značky Biofa.

 

Uvědomujeme si vzácnost této přírodní suroviny, a proto se ji snažíme využít jak nejlépe umíme. Chováme přitom silnou úctu k české tradici výroby parket a přijímáme odpovědnost za její budoucnost.

 

Karel Hrdlička
CEO

 

Děkujeme za Vaši důvěru a podporu českých značek!

594308-resize_byt-4-kk-siroka-josefov-pr

Reference

Prohlédněte si naše realizace dřevěných podlah.

 

Vyrobili a realizovali jsme dřevěné podlahy do stovek domácností i komerčních prostor.

Technologie a řemeslo

Při výrobě dřevěných podlah Princ parket panuje synergie nejmodernějších technologií a  poctivého řemesla. 

 

Jednotlivé vrstvy parket lepíme reactive HotMelt technologií na lince se dvěma roboty. Tyto spoje jsou dokonale odolné a trvalé. Suky a praskliny v nášlapné vrstvě dřeva zapravuje CNC linka přírodním švýcarským tmelem. Pak nastupují diamantové nástroje pro mechanické opracování prken.

 

Naše unikátní podlahy vznikají také díky šikovným rukám řemeslníků. Zkrášlují prkna nezaměnitelným hoblováním, opalováním hořákem nebo ručním opracováním hran.

 

Na závěr přichází ošetření povrchu přírodními oleji Biofa, které povrch chrání, ale nechávají dřevo dýchat a projevovat jeho přirozenou energii.

PRINCPARKET TRUE CRAFT
Přehrát video

S úctou k přírodě

Uvědomujeme si vzácnost dřeva a lesů, které nám dávají tuto drahocennou surovinu. Snažíme se ji využít jak nejlépe umíme a získávat dřevo z místních zdrojů. Většina materiálu pochází z řízené těžby obnovovaných lesů Česka a Slovenska.

 

Používáme přírodní materiály, kdykoliv je to možné a samozřejmě recyklujeme – z dřevěného odpadu například vyrábíme pelety na topení.

PRINC_Showroom_0117.jpg

Příbeh Princ parket

Technologie a nadšení pro zpracování dřeva naši rodinou provázejí už od 90. let – mnoho matadorů v oboru určitě zná CARBE. Firmu zaměřenou na prodej a servis dřevoobráběcích strojů vybudoval Karel Hrdlička st. Rozvinul při tom bohaté know-how, na jehož základech stojí technologické zázemí Princ parket.

 

Už tehdy přišla touha vytvářet ze dřeva vlastní produkty a navázat na silnou tradici dřevoobrábění v naší zemi. Chtěli jsme produkt, který co nejlépe odhaluje krásu dřeva a má vysokou užitnou hodnotu. To dřevěné podlahy dokonale splňují! 

 

Konkurence na přelomu tisíciletí chrlila tuctová podlahová prkna typu “trojlamela” v omezeném výběru barev. My jsme se rozhodli prošlapat nové cesty – směrem k unikátnímu designu jednolamelových prken vyráběných na zakázku dle přání klienta. A to znamenalo poprat se s nekonečnou řadou výzev a slepých uliček! 

 

Začátkem nového milénia postupně přebírá otěže firmy prvorozený “princ” Karel Hrdlička mladší, současný CEO firmy Princ parket. Ta pod jeho vedením zažila další významnou evoluci. Výroba dnes funguje v několika moderních halách a naše podlahy zkrášlují tisíce evropských domácností, luxusních interiérů i komerčních prostor.

 

V rodinném byznysu je zapojen i Karlův mladší bratr Jan a Jakub, který rozvíjí novou divizi – výrobu dřevěného nábytku. Samozřejmě i tady jdeme cestou jedinečného designu a precizního zpracování.

We Love Wood
  • White Facebook Icon
  • White YouTube Icon
bottom of page