TECHNOLOGIE

Technologie

Použité výrobní technologie přímo určují kvalitu produktu. V této oblasti proto neděláme kompromisy. Všechny podlahy Princ parket jsou produkovány sofistikovanou technologií přímo v naší výrobní hale Princ parket v  Telnici u Brna.

Lepení

Pro slepení sendvičů vícevrstvých parket používáme nejkvalitnější dostupnou technologii. Jedná se o polyuretanové lepidlo, které se v lepící lince nanáší za vysoké teploty na dílce a nastane okamžité stlačení vrchní a spodní vrstvy parkety k sobě. Po zchladnutí zůstane polyuretan extrémně pevný, ale přitom dostatečně elastický. Tím vzniká dokonalý spoj, vysoce odolný vůči mechanickým vlivům. Lepidlo je během krátké doby 100% vyzrálé a nevylučuje žádné emise a cizí látky do prostředí oproti jiným lepidlům. Je naprosto hygienicky nezávadné a bezpečné. Tento spoj je nerozlepitelný ani při přímém působení vody. Málokterý jiný výrobce se může pochlubit tak kvalitním a bezpečným spojem.

Frézování

Při frézování dostává parketa výslednou podobu a vytváří se spojovací prvky pero a drážka. Preciznost opracování je zásadní a jakákoliv nepřesnost se projeví na pokládce a kvalitě podlahy. Používáme stroje, které jsou vyrobeny přímo na frézování parket. Naše frézovací linka je založena na principu dvoustranného profilování dílce, což jsou dva sériově propojené stroje, které jsou osazené sadou diamantových nástrojů, která zajišťuje přesnost opracování v setinách milimetru.

Povrchové úpravy

Dávají parketám jejich charakter, texturu a nezaměnitelný vzhled. Některé z nich se provádí na zvláštních jednoúčelových strojích. Současně tak používáme velké množství ručního nářadí a nástrojů a využíváme tradiční postupy ručního patinování dřeva, které dodávají finální podlaze tu správnou patinu a zaručují každému klientovi unikátnost. Z tohoto principu nepoužíváme žádné automatické navalování patiny nebo takzvaný buben či podobně.

 

Olejování

Pro finální povrchovou úpravu používáme výhradě přírodní oleje výrobce Biofa Naturprodukte. Biofa oproti většině ostatních výrobců uvádí u všech svých olejů všechny složky ze kterých je daný olej vyroben a které obsahuje. Biofa je menší německá firma rodinného typu, kterou lze osobně navštívit a vše si na vlastní oči ověřit přímo ve výrobě a jejich skladu surovin. Naše olejovací linka je uzpůsobena přímo na tyto přírodní oleje a zajišťuje dokonalé nanesení a zapracování těchto olejů do povrchu parket.

  • White Facebook Icon
  • White YouTube Icon

Cokoliv Vás zajímá, ptejte se nás. Technické a produktové informace, příprava stavby a podkladu podlahy, pomoc při výběru...

 

Technik Princ Parket: (+420) 601 117 579

V Praze a Brně v našich showroomech.  Zastoupení a partnery ale máme i v dalších městech. 

Rádi Vás uvidíme!

Kontaktujte nás
 

Princ parket s.r.o., Draha 427, Telnice u Brna, 664 59, Česká Republika, EU
IČ: 26906198,  DIČ: CZ26906198, C 44561 vedená u Krajského soudu v Brně


obchod@princparket.cz

+420 777 294 520

We Love Wood

© 2019 by Princ Parket

  • Download
  • Shop
  • Facebook
  • Youtube