top of page
_MG_5645_edited_edited.jpg

MASIVNÍ DUBOVÉ PODLAHY

Vyrábíme masivní dubové podlahy

v bohaté škále povrchových úprav i barevných provedení

Proč si vybrat masivní dubové podlahy od Princ parket

Máte řadu dobrých důvodů, proč vybrat naše masivní dřevěné podlahy z dubu:

 • masivní dřevěná podlaha vydrží několik generací
   

 • dubové podlahy se hodí i pro podlahové vytápění
   

 • realizujeme odbornou pokládku masivní podlahy, schodů i dřevěného obložení

Podlaha z masivu je na celý život

 

 

Kvalitní podlahy z masivu vám budou při správné péči sloužit i několik generací. Přírodní dřevo přitom nikdy nevyšlo z módy, což se o dlažbě říct nedá. Design dlažeb a obkladů podléhá častým změnám vkusu.

 

Přírodní povrch masivní dřevěné podlahy ošetřený olejem lze opakovaně renovovat bez broušení. Tím pádem se neubírá tloušťka materiálu, přitom se každých pár let můžete těšit z obnoveného povrchu vaší podlahy. Ani tuto výhodu žádný jiný materiál nenabízí.


Masivní dubová podlaha zaručuje vysokou stabilitu a životnost, pokud je pokládka správně a odborně realizována. Tyto služby samozřejmě zajišťujeme a poskytujeme odpovídající záruku. V případě poškození vaší masivní dřevěné podlahy jsme připraveni provést odbornou opravu. Naše výrobní zázemí nám umožňuje řešit celou řadu nestandardních požadavků i komplexních oprav.

Masivní, nebo vícevrstvá?

Když hledáte masivní dřevěné podlahy, může to znamenat různé varianty. Někdo si představuje podlahová prkna, parkety nebo palubky z jednoho kusu dřeva.

 

My jsme přesvědčení, že mnohem lepší řešení je masivní podlaha vícevrstvá. Proč?

PRINC_Velikosti_0217.png

Protože dřevo je svérázný přírodní materiál, který se při změnách vlhkosti trochu roztahuje, kroutí, nebo naopak smršťuje. U celodřevěných prken, která mají tloušťku kolem 2 cm tyto pohyby umí podlahu viditelně deformovat. V masivní podlaze tak vznikají spáry, nerovnosti a snižuje se životnost.

Vícevrstvé podlahy z masivu tyto problémy eliminují. Konstrukce masivní podlahy lepená pod vysokým tlakem z více vrstev má mnohem vyšší stabilitu a odolnost.

 

Podrobněji se konstrukci dubové podlahy věnujeme níže na stránce.

Povrchové úpravy masivní dubové podlahy

 

Pracujeme s velkou úctou ke dřevu. Je to unikátní a nenahraditelná surovina, která v interiéru “dýchá” a příznivě ovlivňuje klima. Projít se bosými chodidly po masivní dřevěné podlaze je vždy příjemný zážitek, který umocňuje propojení s přírodou.

 

Abychom co nejlépe využili přírodní charakter masivní podlahy, ošetřujeme její povrch pouze 100% přírodními oleji v široké paletě barev. Přírodní olejovaný povrch dřeva uspokojí všechny, kdo si chtějí dopřát luxusní materiál s vysokou užitnou hodnotou. Zároveň máte jistotu, že děláte to nejlepš pro zdravé prostředí vašeho domova.

 

Masivní dubové podlahy Princ parket má tyto unikátní vlastnosti:

 

 • čistě přírodní povrchová úprava olejem

 • přátelské k lidskému zdraví

 • přispívá dobrému klimatu v místnosti

 • je ohleduplná k přírodnímu prostředí

Screen Shot 2016-03-23 at 14.30.06.png

Buďte kreativní

Masivní dřevěná podlaha Princ parket může být váš originál! 

Kromě kolekcí masivních podlah nabízíme téměř neomezené možnosti kombinací, které si sami zvolíte. Vybírat a kombinovat můžete tyto vlastnosti:

 • šířka prken masivní podlahy

 • kresba dřeva – charakter

 • povrchová úprava (kartáčování, hoblování, katrování, staření…)

 • barva – odstín a projev přírodního oleje

 • zpracování hran prken

 • vzor pokládky podlahy z masivu

 

Výsledek bude naprosto jedinečný design masivní podlahy, na kterou můžete být náležitě hrdí. Masivní dřevěná podlaha Princ parket dá vašemu domovu nenahraditelné kouzlo!

S úctou k přírodě

Masivní dubové podlahy Princ parket vyrábíme

s hluboký respektem životnímu prostředí

Vybíráme materiál z obnovovaných evropských lesů. Zaměřujeme se na kvalitní přírodní materiály v co nejvyšší míře v samotné výrobě, ale i pro povrchové úpravy. Co lze, recyklujeme – z dřevěného odpadu například vyrábíme pelety na topení.

Výroba masivních podlah

Při výrobě masivních dřevěných podlah Princ parket panuje synergie high-tech zařízení, poctivého řemesla a lásky ke dřevu. Naše výrobní zázemí je v ČR, nedaleko Brna.

 

Jen pár evropských výrobců masivních dubových podlah má stejně pokročilé technologické zázemím, jako jsme postupně my vybudovali v několika halách v Telnici u Brna.

 

Vrstvy masivní podlahy lepíme reactive HotMelt technologií na průběžném lepícím stroji se dvěma roboty. Tyto spoje jsou hygienicky zcela bezpečné, přitom dokonale trvalé. Suky dubové nášlapné vrstvě dřevě u nás tmelí CNC linka přírodním švýcarským tmelem. Pak nastupují diamantové nástroje pro mechanické opracování prken a vše završuje kosmetika a design – povrchové úpravy.

 

Unikátní masivní dubové podlahy Princ parket vznikají také díky řemeslné práci. Mnoho prken totiž projde ručním hoblováním, opálením hořákem, nebo opracováním hran.

521251-resize~developersky-projekt-hille

Naše práce

Za více než 20 let našeho snažení už se máme čím pochlubit. Vyrobili a realizovali jsme masivní dubové podlahy pro stovky zákazníků.

Prohlédněte si naše reference. Jedna fotografie vydá za tísíc slov.

Vzory pokládky masivní dubové podlahy

Co může masivní podlaze propůjčí zcela originální charakter? Je to i vzor pokládky, kde se nemusíte omezovat na tuctové provedení a vybrat něco speciálního.

Kromě rovnoběžného vzoru pokládky, který je nejrozšířenější se můžeme pustit do atraktivního francouzského stromečku (Chevron) nebo tradičnější rybí kosti (Herringbone). Umíme vytvořit uníkáty v podobě kazetových vzorů, intarzí a dalších specialit. Jen odvážní se pouští za hranice všednosti...

Prohlédněte si různé vzorky pokládky dubové podlahy v naší galerii:

Podlahové topení a masivní dubová podlaha

 

Kvalitně provedená masivní podlaha s podlahovým vytápěním poskytuje nejvyšší možný komfort v interiéru. Možná jste se ale dočetli, že to más voje úskalí. Nenechejte se tím poplést!

 

Dřevo je svébytný přírodní materiál a má v interiéru rádo podobné klima, jako my – lidé. Dřevu proto nedělají dobře silné výkyvy teplot a vlhkosti. Stačí dodržet ověřené pravidla při realizaci podlahového topení:

 

 • vyberte vícevrstvou masivní podlahu správné tloušťky

 • instalaci topení i podlahy svěřte odborníkům

 • v případě elektrického vytápění vyberte model s kvalitní regulací teploty – třeba topné rohože HeatFlow

Zajímá vás tohle téma? Tady se dozvíte více:

více o podlahovém vytápění

Konstrukce masivní podlahy

Princ parket

 

Masivní dubové podlahy Princ parket jsou vícevrstvé dřevěná podlaha. To zajišťuje maximální stabilitu a odolnost proti deformacím a praskání. V tomto ohledu klasická masivní dubová podlaha nemůže soupeřit.

 

Nášlapná vrstva naší masivní podlahy je z ušlechtilého evropského dubu, podklad tvoří březový multiplex – překližka prémiové kvality (několik vysokým tlakem lepených vrstev jakostního březového dřeva).

 

Vyrábíme tedy nejodolnější dostupnou konstrukci podlahových prken. Masivní dubová podlaha Princ parket vydrží obrovské zatížení a lépe odolává změnám klimatu v interiéru.​

Anchor 1

Máte nějaké dotazy k masivním podlahám?

 • White Facebook Icon
 • White YouTube Icon
bottom of page