top of page
picture_6103_13.jpg-1600x1200-karlinske-utociste-web.jpg

DŘEVĚNÉ PODLAHY DO KUCHYNĚ

Zvažujete dřevěnou podlahu do kuchyně a váháte, jestli je to správná volba? Tady vám vše srozumitelně vysvětlíme, abyste se mohli rozhodnout s dobrým pocitem.

11926469_10153247267561676_5929823646233412252_o.jpg

Dřevo v kuchyni

Dřevěná podlaha v kuchyni má svou tradici. Přestože v “moderní době” dřevo nahrazují jiné materiály, dřevěná podlaha stále nabízí nepřekonaný komfort a vizuální dokonalost.

 

Kde doma trávíte nejvíce času na nohou? Je to samozřejmě kuchyně! Tady se nachodíte zdaleka nejvíc a dřevěná podlaha v kuchyni poskytuje bezkonkurenční komfort pro chodidla.

 

Spousta majitelů dřevěné podlahy nedá dopustit na pocit bosých nohou na struktuře dřeva a také příjemnou hřejivost. Ta se projevuje i když nehřeje podlahové topení. Dlažba takovýto komfort nabídnout prostě nemůže.

 

Odolnost kuchyňské podlahy

Zvládne olejovaná dřevěná podlaha odolávat vysokému provozu v kuchyni? A co voda, nebo skvrny od oleje či vína? Na tohle téma se podíváme trochu podrobněji, protože zde vyvstává nejvíce otázek:

 

Mechanické poškození

V kuchyni se samozřejmě nevyhnete tomu, že vám občas spadne hrnek, poklička nebo nůž. S ohledem na mechanickou odolnost jsou daleko nejlepší dubové podlahy, ideálně s kartáčovaným povrchem. Tvrdý dub s lehce vykartáčovanou texturou povrchu odolává překvapivě dobře a drobné šrámy se v jeho struktuře snadno ztratí. 

 

Ani větší čtyřnozí mazlíčci a jejich drápy nemusí být problém. Drobné vrypy a škrábance stejně nejsou na olejovaném kartáčovaném povrchu moc vidět. No a když se vám podaří nějaká menší katastrofa v podobě hlubší díry pod povrchovou úpravu dřeva, lze podlahu odborně opravit.

 

Fleky a mastné skvrny

Dřevěná podlaha do kuchyně je chráněná vrstvou vytvrzeného oleje, který dřevo impregnuje, ale zároveň mu dovoluje “dýchat” – dřevo si tak uchovává svoje přírodní vlastnosti. Tento povrch podlahu velmi dobře chrání proti nečistotám a tekutinám. 

 

Nesmí ale dojít k situaci, kdy na podlaze zůstane olej, nebo rozlité nápoje delší dobu. Znečištění reaguje s olejem a vsakuje se do horní vrstvy dřeva. I čistá voda umí na dřevě zanechat mapy, pokud ji tam necháte stát. Zároveň se ale nemusíte bát malých kapiček oleje po smažení, nebo opravdu drobných mastných teček. Dřevo má schopnost olej postupně vstřebávat a skvrny “pohlcovat”.

 

Důležitá je samozřejmě péče o podlahu, kterou hned probereme...
 

Údržba povrchu kuchyňské podlahy

Tak jako všechny masivní dřevěné podlahy i ta v kuchyni vyžaduje péči. A díky zvýšenému provozu v této části obydlí vyžaduje dřevěná podlaha v kuchyni více pozornosti. Není to ale žádná věda – stačí podlahu pravidelně vytírat a ošetřovat vhodnými prostředky, podrobně o tom všem píšeme zde. Pokud se na podlahu cokoliv vylije, nebo tam spadne nějaké jídlo, je potřeba to nejlépe ihned odstranit. To ale nejspíš děláte u jakékoliv podlahy.

 

Co byste před volbou dřevěné podlahy do kuchyně měli ještě vědět je toto:

Dubová podlaha postupně získá určitou patinu. U tmavších odstínů povrchu to není příliš zřejmé, ale světlé dubové podlahy budou mírně tmavnout, kresba dřeva a spáry se zvýrazní, povrch všech odstínů dubu postupně získává více matný vzhled. To je přirozený proces, který patří ke dřevu. Pokud vás takové změny děsí, dřevěná podlaha do kuchyně není pro vás. 

 

Obrovská výhoda je možnost celkem jednoduché renovace povrchu bez broušení a několika kol lakování. Dřevěná podlaha se celá ošetří olejem v příslušném odstínu a povrch bude opět dokonalý.

Máte nějaké dotazy k podlahám do kuchyně?

Naše práce

Dřevěné podlahy do kuchyně vyrábíme a realizujeme už třetí desetiletí a máme se čím pochlubit.
 
Prohlédněte si naše reference z kuchyňských podlah:

Proč vybrat podlahy do kuchyně od Princ parket

Máte řadu dobrých důvodů,

proč vybrat naše nádherné dubové podlahy:

 • dřevěná podlaha do kuchyně vydrží desítky let 
   

 • dubové podlahy jsou ideální i pro podlahové topení
   

 • realizujeme odbornou pokládku, schody i dřevěné obložení

Dřevěná podlaha do kuchyně

jako dlouhodobá investice

 

 

Kvalitní kuchyňská podlaha z dubu přežije při správné péči i několik generací. Přírodní dřevo přitom nikdy nevyšlo z módy, zatímco design dlažeb a obkladů podléhá častým změnám vkusu.

 

Povrchová vrstva dubové podlahy ošetřená olejem lze opakovaně renovovat bez broušení. Díky tomu se při renovaci neubírá tloušťka materiálu, ani nevzniká prach. Tyto výhody žádná jiná podlaha do kuchyně nenabízí.


Masivní podlahy z dubuv poskytují při správně realizované pokládce vysokou stabilitu a životnost. Všechny související služby samozřejmě poskytujeme vč. odpovídající záruky. V případě poškození vám radi zajistíme odbornou opravu. Moderní výrobní zázemí nám umožňuje řešit i nestandardní požadavky a komplexní opravy.

Masiv vs. vícevrstvá podlaha?

Dřevo je svébytný materiál, který pracuje v závislosti na vlhkosti. Může se roztahovat, kroutit či smršťovat.

 

U celo-masivních podlahových prken s tloušťkou kolem 2 cm umí takové deformace podlahu viditelně ovlivnit. Vznikají spáry, praskliny či nerovnosti a snižuje se životnost.

PRINC_Velikosti_0217.png

Vícevrstvé podlahy do tyto problémy eliminují a proto jsou do kuchyně jako stvořené. Konstrukce dubové podlahy Princ parket lepená z více vrstev pod vysokým tlakem má perfektní stabilitu proti deformacím.

 

Podrobněji se konstrukci dřevěné podlahy věnujeme níže na stránce.

Úprava povrchu

pro podlahy do kuchně 

 

Chůze naboso po dubové podlaze je příjemný relaxační zážitek, který navozuje pocit propojení s přírodou. Dřevo je jedinečná surovina, která v interiéru “dýchá” a příznivě ovlivňuje prostředí. 

 

Abychom co nejdokonaleji využili přírodní vlastnosti dřevěné podlahy, impregnujeme její povrch pouze 100% přírodními oleji v široké paletě barev.

 

Olejovaný povrch dubu uspokojí i náročné jedince, kteří ocení luxusní materiál s vysokou užitnou hodnotou. Zároveň dává jistotu, že pro zdravé prostředí svého domova děláte maximum.

 

Dřevěná podlaha do kuchyně Princ parket poskytuje:

 

 • zcela přírodní povrch ošetřený olejem

 • přispívá dobrému klimatu v místnosti

 • je přátelská k životnímu prostředí

Screen Shot 2016-03-23 at 14.30.06.png

Pojďte s námi tvořit!

Podlaha Princ parket může být váš unikátní kousek

Vedle kolekcí dřevěných podlah nabízíme nepřeberné možnosti kombinací, které můžete navrhnout sami. Vybírat a kombinovat můžete:

 • šířku prken kuchyňské podlahy

 • kresbu dřeva – charakter

 • opracování povrchu (kartáčování, hoblování, katrování, staření…)

 • barvy – odstín a projev přírodního oleje

 • zpracování hrany podlahových prken

 • vzor pokládky

 

Získejte naprosto jedinečný design podlahy v kuchyni, na kterou můžete být pyšní!

Respekt k přírodě

Dřevěné podlahy Princ parket vyrábíme

s úctou k životnímu prostředí

Vybíráme materiál z obnovovaných evropských lesů. Zaměřujeme se na kvalitní přírodní materiály v co nejvyšší míře v samotné výrobě, ale i pro povrchové úpravy. Co lze, recyklujeme – z dřevěného odpadu například lisujeme pelety na topení.

Výroba podlah Princ parket

Při výrobě masivních podlah Princ parket panuje synergie high-tech vybavení, tradičního řemesla a lásky ke dřevu. Naše výrobní haly i hlavní showroom najdete nedaleko Brna.

 

Velmi málo evropských výrobců dubových vícevrstvých podlah má tak pokročilé technologické zázemí, jako jsme vybudovali v několika halách v Telnici u Brna.

 

Vrstvy podlahy slepujeme tzv. reactive HotMelt metodou na průběžném stroji se dvěma roboty. Tyto spoje neobsahují nebezpečné chemikálie a přitom jsou dokonale trvalé. Suky v nášlapné vrstvě dubu u nás tmelí CNC linka přírodním švýcarským tmelem. Poté přichází na řadu diamantové nástroje pro mechanické opracování prken a kosmetika – povrchová úprava i řemeslné opracování.

Více o naší výrobě a technologiích si můžete přečíst tady.

 

Vzory pokládky kuchyňské podlahy

Skladba podlahových prken, neboli vzor pokládky může podlaze dodat zcela jedinečný vzhled a podtrhuje celkový dojem. Prohlédněte si různé styly pokládky podlahy v naší galerii:

Kotva - vzory pokládky

Podlahové topení a dubová podlaha

 

Odborně realizovaná dřevěná podlaha do kuchyně s podlahovým vytápěním nabízí nejvyšší dosažitelný komfort. Je ale možné, že jste slyšeli o potenciálních problémech. Nenechejte se tím odradit!

 

Dřevo má v interiéru rádo podobné klima jako my lidé. Nesvědčí mu silné výkyvy teplot a vlhkosti. Stačí dodržet ověřené pravidla při realizaci podlahového vytápění:

 

 • vyberte vícevrstvou dubovou podlahu ideální tloušťky

 • realizaci topení a podlahy svěřte profesionálům

 • jde-li o elektrické vytápění, vyberte si produkt s optimální regulací teploty – třeba topné rohože HeatFlow

Přečtěte si na toto téma další informace:

více o podlahovém vytápění

Konstrukce masivní podlahy

Princ parket

 

Dřevěné podlahy Princ parket patří mezi vícevrstvá podlahová prkna. To zajišťuje vysokou stabilitu vůči deformacím a prasklinám. Tady běžná celomasivní podlaha nemůže soupeřit.

 

Horní viditelnou vrstvu prken Princ parket zdobí dřevo z ušlechtilého evropského dubu, jako podklad slouží březový multiplex – březová překližka prémiové kvality (několik vrstev slepených pod extrémním tlakem).

 

Takováto dřevěná podlaha do kuchyně vydrží obrovskou zátěž a výborně odolá změnám vlhkosti.​

Anchor 1

Máte jakýkoliv dotaz?

 • White Facebook Icon
 • White YouTube Icon
bottom of page