VOL2-MADEIRA.jpg

PODLAHOVÁ PRKNA

Dopřejte si podlahová prkna české výroby, která dají vyniknou kráse dřeva ve vašem interiéru

Vyberte si Princ parket

Existuje mnoho dobrých důvodů, proč zvolit prkna na podlahu od nás:

 • unikátní design a výroba v ČR
   

 • výroba také na zakázku, podle vašich představ

 • snadná renovace bez broušení
   

 • zajistíme odbornou pokládku, vč. obložení a schodů

Podlahová prkna vydrží desítky let

Poctivá dřevěná prkenná podlaha má potenciál přežít i několik generací. Stačí se oni správně starat. Okouzlující povrch podlahy z prken se navíc nikdy neokouká a zachovává si svoji atraktivitu a jedinečnost.

Podlahová prkna ošetřená přírodním olejem lze opakovaně obnovovat bez broušení. Díky tomu se neznehodnocuje nášlapná vrstva ušlechtilého dřeva a povrch dubové podlahy vypadá stále jako nový. Tuhle výhodu žádný jiný materiál nenabízí!

Dřevěná prkna na podlahu mají vysokou pevnost a životnost, za předpokladu kvalitně provedené pokládky. Realizaci podlahy vám samozřejmě zajistíme a pohlídáme všechny důležité věci. Pokud se vám podlahová prkna jakkoliv poškodí, jsme vždy připraveni provést odborné opravy. Díky vlastní výrobě umíme flexibilně řešit i komplexní opravy a nestandardní požadavky.

Vícevrstvá podlahová prkna

Prkna na podlahu mohou mít různé provedení. Možná si představujete tradiční podlahová prkna z jednoho kusu dubového dřeva.

 

Modernější a technicky vyspělejší řešení ale vypadá jinak!

V Princ parket vyrábíme výhradně dubová prkna s vícevrstvou konstrukcí, která dává podlaze výjimečnou stabilitu a odolnost.

 

Dřevo se totiž v interiéru výrazně deformuje díky změnám vlhkosti i teploty. U celodřevěných prken se pak objevují výrazné spáry a nerovnosti, které se možná hodí do venkovských stavení, ale nikoliv do moderního interiéru. Deformace navíc snižují životnost dřevěné podlahy a způsobují vrzání podlahových prken.

 

Vícevrstvá konstrukce masivní podlahy, kterou lepíme pod vysokým tlakem má mnohem vyšší stabilitu. Více se o tom dozvíte níže na stránce.

Povrchové úpravy masivní dubové podlahy

 

Prkna na podlaze dávají vyniknou kráse dřeva. Chůze naboso po podlaze z dřevěných prken je pokaždé krásný zážitek, který navozuje pocit spojení s přírodou. 

 

Zakládáme si na tom, abychom zachovali přírodní charakter dubových prken. Povrch ošetřujeme pouze ​100% přírodními oleji​ v široké škále barev. Takto upravená dubová podlaha uspokojí i náročné zákazníky, kteří hledají luxus a vysokou užitnou hodnotou. Navíc máte jistotu, že děláte to nejlepší pro zdravé prostředí vašeho domova.


Podlahová prkna Princ parket nabízí následující výhody:


● čistě přírodní oleje na povrchu podlahy
● jsou ohleduplná k lidskému zdraví
● pomáhají zlepšovat klima v místnosti
● lze je renovovat bez broušení

Screen Shot 2016-03-23 at 14.30.06.png

Vytvořte vlastní design!

Podlaha z prken Princ parket může být váš originál! 

U nás si nemusíte vybírat jen z kolekcí designových řad. Díky vlastní výrobě nabízíme téměř neomezené možnosti zakázkové výroby. Vybírat a kombinovat můžete tyto vlastnosti:

● šířka podlahového prkna
● povrchová úprava (kartáč, hoblování, staření, katr...)
● charakter dřeva – kresba
● barva na dřevěnou podlahu (přírodní oleje)
● provedení hran
● vzor pokládky podlahových prken

 

Dopřejte si možnost vytvořit vlastní originál, který budou vaši hosté obdivovat! Dubová prkna dají interiéru nenahraditelné kouzlo.

více o výrobě na zakázku

Respekt k přírodnímu prostředí

Podlahová prkna Princ parket vyrábíme s důrazem na ekologii. Zaměřujeme se na materiály z evropských lesů, které se kontrolovaně obnovují.

 

Ve výrobě, a samozřejmě i pro samotný produkt vybíráme ​kvalitní přírodní materiály v co nejvyšší míře. ​Snažíme se také maximálně recyklovat využitelný dřevěný odpad, z něhož vyrábíme pelety na topení.

Jak vyrábíme podlahová prkna

Při výrobě dubových prken Princ parket vládne synergie moderní techniky, poctivého řemesla a úcty ke dřevu. Výrobní zázemí máme kousek od Brna.

 

Velmi málo evropských producentů prken na podlahu disponuje tak pokročilou technologií, jako používáme my v několika halách v Telnici u Brna. Ve obrábění dřeva máme tradici přes 20 let.


Při lepení vrstev podlahových prken aplikujeme reactive HotMelt technologii na průběžném lepícím stroji, který obsluhují dva roboti. Vznikají tak ty nejpevnější spoje, dokonale trvalé a přitom zdravotně nezávadné. Suky v prknech tmelí s perfektní přesností CNC linka přírodním švýcarským tmelem. Poté přichází mechanické opracování diamantovými nástroji a nakonec vše završuje kosmetika a design – povrchové úpravy.


Unikátní podlahová prkna Princ parket vznikají i díky práci řemeslníků. Mnoho zakázek totiž projde ručním zpracováním, kdy vznikají třeba hoblovaná dubová prkna, nebo hořákem opálený povrch.

521251-resize~developersky-projekt-hille

Reference

Nechejte se inspirovat při výběru podlahy. Prohlédněte si interiéry, kde podlahová prkna Princ parket udávají styl.

 

Realizovali jsme už stovky krásných projektů a máme se čím pochlubit.

Vzory pokládky dubových prken

Způsob rozložení prken na podlaze pomáhá utvářet její osobitý charakter. Ani zde se s Princ parket nemusíte omezovat na standardní řešení – pojďme vymyslet něco speciálního!

Kromě nejčastejšího vzoru pokládky s rovnoběžnými prkny si můžete vybrat třeba vzor rybí kost (Herringbone), nebo atraktivní francouzský stromečku (Chevron). Ale tím možnosti nekončí!  Vytváříme unikáty v podobě intarzí, kazetových vzorů a další skvosty. Máte odvahu pustit se za hranice všednosti?

Prohlédněte si ukázky pokládky podlahových prken v naší galerii:

Princ%20Parket%20Oak%20Classic%20Gothic%
Princ%20Parket%20Oak%20Classic%2C%20Brus
Princ%20Parket%20Oak%20Classic%20Gothic%
Princ%20Parket%20Oak%20Classic%2C%20Ligh
Princ parket dubová podlaha - Rybí kost - Herringbone
1/1

Podlaha z prken a podlahové topení

 

Odborně položená podlahová prkna na podlahovém topení poskytují dokonalý komfort. Můžete se ale setkat s názory, že tato kombinace není ideální a má svoje rizika. Nenechejte se tím odradit!

 

Dřevo je svérázný přírodní materiál, ale v interiéru mu vyhovují stejné podmínky jako lidem. Nemá rádo velké výkyvy teplot a vlhkosti. Pokud dodržíte důležitá pravidla při realizaci, není se čeho obávat:

 • výběr a realizaci podlahy řeště s odborníkem

 • vyberte vícevrstvá podlahová prkna (stabilní proti deformaci)

 • pokud instalujete elektrické topení, vyberte typ s kvalitní regulací teploty – např. rohože HeatFlow

Této problematice věnujme celou stránku:

více o podlahovém vytápění

Konstrukce dubových prken

Princ parket

 

Naše dřevěná prkna na podlahu jsou vícevrstvá dubová prkna. To garantuje perfektní stabilitu i odolnost vůči kroucení a praskání. V tomto ohledu nemůže klasická "celomasivní" podlaha konkurovat.

 

Horní viditelná vrstva podlahových prken pochází z ušlechtilého evropského dubu, zatímo zbytek prkna tvoří multiplex z břízy – překližka prémiové kvality (jde o více vrstev břízy lepených pod vysokým tlakem).

 

Můžete se spolehnout, že jde o nejpevnější a mimořádně odolnou konstrukci podlahových prken. Podlaha z prken Princ parket vydrží obrovskou zátěž a výborně odolává změnám klimatu v interiéru.​

 

Máte jakékoliv dotazy k podlahovým prknům?

 • White Facebook Icon
 • White YouTube Icon