top of page
PP_DSC_3685.jpg

PODLAHOVÁ PRKNA

Dopřejte si podlahová prkna české výroby, která dají nejlépe vyniknou kráse dřeva ve vašem interiéru

Vyberte si Princ parket

Existuje mnoho dobrých důvodů, proč zvolit prkna na podlahu od nás:

 • unikátní design podlahových prken
   

 • vyrobeno v ČR s tradicí přes 20 let
   

 • výroba na zakázku podle vašich představ

Podlahová prkna vydrží desítky let

 

 

Poctivá dřevěná prkenná podlaha má potenciál přežít i několik generací. Stačí se oni správně starat. Okouzlující povrch podlahy z prken se navíc nikdy neokouká a zachovává si svoji atraktivitu a jedinečnost.

 

Podlahová prkna ošetřená přírodním olejem lze opakovaně obnovovat bez broušení. Díky tomu se neznehodnocuje nášlapná vrstva ušlechtilého dřeva a povrch dřevěné podlahy vypadá stále jako nový. Tuhle výhodu žádný jiný materiál nenabízí!

 

Dřevěná prkna na podlahu mají vysokou pevnost a životnost, za předpokladu kvalitně provedené pokládky. Realizaci podlahy vám samozřejmě zajistíme a pohlídáme všechny důležité věci. Pokud se vám podlahová prkna jakkoliv poškodí, jsme vždy připraveni provést odborné opravy. Díky vlastní výrobě umíme flexibilně řešit i komplexní opravy a nestandardní požadavky.

Vícevrstvá podlahová prkna

Prkna na podlahu mohou mít různé provedené. Možná si představujete tradiční podlahová prkna z jednoho kusu dřeva.

 

Modernější a technicky vyspělejší řešení ale vypadá jinak!

PRINC_Velikosti_0217.png

V Princ parket vyrábíme výhradně dubová prkna s vícevrstvou konstrukcí, která dává podlaze výjimečnou stabilitu a odolnost. Dřevo se totiž v interiéru výrazně deformuje díky změnám vlhkosti i teploty. U celodřevěných prken se pak objevují výrazné spáry a nerovnosti, které se možná hodí do venkovských stavení, ale nikoliv do moderního interiéru. Deformace navíc snižují životnost dřevěné podlahy a způsobují vrzání podlahových prken.

 

Vícevrstvá konstrukce prken, které lepíme pod vysokým tlakem má mnohem vyšší stabilitu. Více se o tom dozvíte níže na stránce.

 

Vícevrstvá podlahová prkna jsou navíc ohleduplná k přírodě. Vzácné tvrdé dřevo se využije pouze pro horní nášlapnou vrstvu a zužitkuje se tak mnohem efektivněji.

Přírodní povrch podlahových prken

 

Dřevěná prkna na podlaze pomáhají dřevu projevit jeho krásu. Čím širší a delší prkna jsou, tím více se umocňuje přepychový dojem. Dřevo je navíc přírodní materiál, který pomáhá zlepšovat klima v interiéru.


Zakládáme si na tom, abychom zachovali přírodní charakter dubových prken. Povrch ošetřujeme pouze 100% přírodními oleji v široké škále barev. Takto upravená podlaha uspokojí všechny, kdo si chtějí dopřát luxus a vysokou užitnou hodnotou. Navíc máte jistotu, že děláte to nejlepší pro zdravé prostředí vašeho domova.

Podlahová prkna Princ parket nabízí následující výhody:

 

 • čistě přírodní oleje na povrchu podlahy

 • jsou ohleduplná k lidskému zdraví

 • pomáhají zlepšovat klima v místnosti

 • lze je renovovat bez broušení

Screen Shot 2016-03-23 at 14.30.06.png

Vytvořte vlastní design!

Podlaha z prken Princ parket může být váš unikát. Díky vlastní výrobě nabízíme téměř neomezené možnosti zakázkové výroby. Vybírat a kombinovat můžete tyto vlastnosti: 

 • šířka podlahového prkna

 • povrchová úprava (kartáč, hoblování, staření, katr…)

 • charakter dřeva – kresba

 • barva na dřevěnou podlahu (přírodní oleje)

 • provedení hran

 • vzor pokládky podlahových prken

 

Dopřejte si možnost vytvořit vlastní originál, který budou vaši hosté obdivovat! Dubová prkna dají interiéru nenahraditelné kouzlo!

Respekt k životnímu prostředí

Podlahová prkna Princ parket vyrábíme s důrazem na ekologii. Zaměřujeme se na materiály z evropských lesů, které se kontrolovaně obnovují.

 

Ve výrobě, a samozřejmě i pro samotný produkt vybíráme kvalitní přírodní materiály v co nejvyšší míře. Snažíme se také maximálně recyklovat využitelný dřevěný odpad, z něhož vyrábíme pelety na topení.

Jak vyrábíme podlahová prkna

Při výrobě dubových prken Princ parket vládne synergie moderní techniky, poctivého řemesla a úcty ke dřevu. Výrobní zázemí máme

v ČR, kousek od Brna.

 

Velmi málo evropských producentů prken na podlahu disponuje tak pokročilou technologií, jako používáme my v několika halách v Telnici u Brna. Ve obrábění dřeva máme tradici přes 20 let.

 

Při lepení vrstev našich prken se aplikuje reactive HotMelt technologie na průběžném lepícím stroji, který obsluhují i dva roboti. Vznikají tak ty nejpevnější spoje, dokonale trvalé a přitom zdravotně nezávadné. Suky v prknech tmelí s perfektní přesností CNC linka přírodním švýcarským tmelem. Poté přichází mechanické opracování diamantovými nástroji a nakonec vše završuje kosmetika a design – povrchové úpravy.

 

Unikátní podlahová prkna Princ parket vznikají i díky práci řemeslníků. Mnoho zakázek totiž projde ručním zpracováním, kdy vznikají třeba hoblovaná dubová prkna, nebo hořákem opálený povrch.

521251-resize~developersky-projekt-hille

Reference

Během více než 20 let naší práce jsme vyrobili a realizovali mnoho zakázek z podlahových prken.

Prohlédněte si naše reference. Jedna fotografie vydá za tísíc slov.

Vzory pokládky podlahových prken

Vzor skladby podlahových prken dává podlaze unikátní chrakter. U pokládky se proto neomezujte tuctovým provedením, pokud chcete jedinečný interiér.

Vedle nejrozšířenější souběžné podkládky si můžete dopřát atraktivní francouzský stromeček Chevron nebo tradičnější rybí kost (Herringbone). Rádi ale tvoříme i unikáty v podobě šachovnic, intarzí, bordur a dalších specialit. Jen odvážní se vydají za hranice stereotypu...

Inspirujte se netypickými vzory pokládky prken v galerii:

Podlahové vytápění a dřevěná podlaha

 

Odborně realizovaná podlaha z dubových prken nabízí nejvyšší možný komfort v domácnosti. Můžete ale narazit i na varování o možných problémech. Nenechejte se zcela zbytečně odradit!

 

Ano - dub je svébytný přírodní materiál, kterému v interiéru vyhovuje podobné klima, jako nám lidem. Dřevu také nedělají dobře silné výkyvy teplot ani vlhkosti. Je zkrátka nutné dodržet ověřené zásady při realizaci podlahového topení:

 

 • zvolte vícevrstvou dřvěnou podlahu správné tloušťky

 • realizaci vytápění i podlahy svěřte odborníkům

 • v případě elektrického vytápění vyberte model s kvalitní regulací teploty – třeba topné rohože HeatFlow

Chcete si přečíst víc? Tady jsou detailní informace:

více o podlahovém vytápění

Konstrukce masivní podlahy

Princ parket

 

Prkna na podlahu Princ parket jsou technicky vzato vícevrstvá dřevěná podlaha. Takováto konstrukce dává maximální pevnost a odolnost proti deformacím či vzrání. Prkna z jednoho kusu masivu tady nemohou konkurovat.

 

Naše prkna mají nášlapnou vrstvu z tvrdého evropského dubu a podklad tvoří březový multiplex – překližka prémiové kvality (vrstvy kvalitního březového dřeva slepené pod extrémním tlakem). Můžete si být jistí, že jde o nejodolnější konstrukci podlahových prken.

 

Masivní dubové podlahy Princ parket zvládnou vysokou zátěž a dobře odolávají změnám klimatu v interiéru.​

Anchor 1

Máte nějaké dotazy k podlahovým prknům?

 • White Facebook Icon
 • White YouTube Icon
bottom of page