top of page

ZAKÁZKOVÁ VÝROBA

DŘEVĚNÝCH PODLAH

U nás nemusíte vybírat jen z katalogu. Podlahu vyrobíme podle vašich představ a váš interiér může ozdobit opravdový unikát.

Jak to funguje?

Můžete kombinovat celou řadu povrchových úprav, zpracování, barevnost, šířku prken i vzor jejich pokládky. Věnovat se vám při tom bude některý z našich odborníků.

Charakter a kresba dřeva

Výběr třídění dřeva ovlivňuje celkový charakter a vzhled dřevěné podlahy. Vybírat si můžete z těchto základních typů kresby a projevu materiálu:

vytvorit

Decentní

Třídění nazvané Classic. 

Decentní kresba dřeva bez výrazných suků a barevných kontrastů. Maximální elegance a čístý vzhled.

Živý

Třídění nazvané Rock. Rustikální charakter se suky, výraznější kresbou i barevnou proměnlivostí. Nádherný projev přírodního materiálu.

Výrazný

Rustikální charakter se suky, prasklinami, výraznější kresbou i barevností. Barva tmelení dle vlastního výběru. Dřevo ve své nespoutané kráse.

Povrch podlahy

Opracování dřevěné podlahy vytváří reliéf povrchu a určuje i její praktické vlastnosti. Provádíme tradiční řemeslné techniky i moderní strojní opracování.  

Kartáč

Toto je naše základní povrchová 

úprava ve více intenzitách. Charakter dřeva se kartáčováním zvýrazní, vyleští a zahladí se otevřené póry buněk dřeva a zásadně zvýší odolnost.

Opalování

Opalování dřevěné podlahy je naše specialita. Je to tradiční technologie, která ale vyžaduje dostatek zručnosti a zkušeností.

Hoblovaní

Pouze pro Vás zkušený mistr řemesla upraví každé prkno ručním hoblíkem. Poctivě odvedená ruční práce je navždy vtisknuta.

Postaršení

Jedna z dalších možností je takzvané postaršení, tedy potlučení povrchu dřeva za použití speciálních ručních nástrojů.

Katr

Výhodou katrovanáho povrchu je jeho vysoká odolnost umocněná vlastností skrýt i velké škrábance a poškození. Doporučeno pro majitelé velkých čtyřnohých miláčků.

Hladké

Na hladkém povrchu je snadná údržba a renovace podlahy. Nicméně povrch je dost náchylný na povrchové odřeniny a poškození. Tento povrch nedoporučujeme.

Fáze

Přesná spára mezi parketami, jež nazýváme mikrofáze, je cíleně vytvořena pro decentní zvýraznění prkenného rázu podlahy.

Ruční hrany

Ručně sražené hrany parket vytváří dojem ručního opracování masivních prken. Není to jen dojem, parketa je opravdu ručně opracovaná.

Nátěr podlahy olejem

Můžete si vybrat čistý olej, který zvýrazní přirozenou barvu dřeva, nebo barevný olej dle vlastního vkusu. Oleje Biofa na povrchu Princ parket jsou 100% přírodní.

08_TOSCANA_Print_0216.jpg

Přírodní olej

Přírodní bezbarvý olej je impregnovaný do hloubi dřeva a současně vytváří ochrannou mikrovrstvu. Povrch s velmi jednoduchou údržbou a snadnou obnovitelností!

Barevné oleje

Přírodní oleje s minerálními pigmenty. Můžete vybírat z  barevných vzorkovníků podlah, podle NCS a RAL, nebo barvu namícháme  podle vaší představy. Žádná omezení!

Velikosti & Konstrukce

Každá dřevěná podlaha se skládá z jednotlivých parket určitých velikostí, které ovlivňují celkový vzhled a výraz výsledné dřevěné podlahy.

 

Princ parkety jednotlivých velikostí je možné mezi sebou i vzájemně kombinovat. Můžeme je také zpracovat v podobě čtvercových "dlaždic" nebo do různých nepravidelných tvarů.  Technologické možnosi jsou mnohem širší než naše základní nabídka! Speciální požadavky řešíme individuálně.

53b6af_5d08d3721b5c4734aa8403b6a59f6e2a~

Parkety silné 12mm

3mm nášlapná lamela

dvouvrstvá konstrukce parkety
Šířky 120 - 150 - 190 mm 

Délky 730 - 1500 - 1800 mm

PRINC_Velikosti_0217_edited.png

Parkety silné 13 a 15mm

4mm nášlapná lamela
dvouvrstvá konstrukce parkety

Šířky 150 - 190 - 250 mm

Délky 1080 - 2200 m

Stromeček

Moderní pojetí klasické skladby parket do stromečku. Ve velkých formátech. 

Možné šířky 120 -150- 190 - 250 mm

Délky 480 - 1080 m

Chevron France

Francouzká renesance ve velkých formátech. 

Možné šíře 120 - 150 mm

Délky 450 - 960 m

Realizace, schody a atypická přání

 

V rámci realizace podlah Princ parket vyrobíme schodiště ve stejném povrchu a designu jako podlahy. Vaše betonové schody obložíme parketami dle zvoleného designu a stylu, nebo vyrobíme schodnicové stupně na hotovou konstrukci. Provádíme samozřejmě i kompletní realizaci schodišť.

Prohlédněte si malou ukázku našich prací:

  • White Facebook Icon
  • White YouTube Icon
bottom of page