top of page

BIOFA

Přírodní olejované povrchy

Přírodní povrchy jsou pro ty znás, kdo chtějí žít ve zdravějším prostředí a obklopovat se příjemnými a luxusními povrchy.

 Přírodní olejované povrchy nejsou „jen“ zdravou alternativou ke konvenčním chemickým produktům, mají i výborné technické vlastnosti, které pomáhají vytvořit solidní dojem a pohodu ve Vašem domově. Působí blahodárně na psychiku, na životní energii člověka a v obytném prostoru vytváří příjemné klima. 

Dřevěné podlahy Princ Parket jsou ošetřeny unikátním 100% přírodním olejem.

 

Biofa, která tento olej pro nás vyrábí, je precizní rodinná firma z německa s dlouhou tradicí. Zaměřuje se na vývoj a výrobu výhradně přírodních produktů na profesionální úrovni. Už dávno si uvědomili že toto cesta.

 Povrchy našich obydlí se dají přirovnat k ochranné slupce, ve které trávíme část našeho života. Stejně jako kůže či oblečení i tato vrstva potřebuje „dýchat“ a neměla by obsahovat škodlivé látky. Oleje Biofa z přírodních surovin to dřevu umožňují protože jsou difúzní. Mají otevřené póry a dřevo tak může volně dýchat.

Hlavní rozdíly přírodních povrchů Princ parket Biofa

oproti běžným olejovaným povrchům

I. - jsou vyrobeny z obnovitelných surovin (rostlinných produktů – oleje, pryskyřice, vosky) nebo minerálních surovin z přírodních nalezišť)
 

II. - jsou zdravotně nezávadné (neobsahují žádné škodlivé látky, ropa, systetika atd... 
 

III. - používají se pouze takové procesy zpracování, které přirozeně probíhají v přírodě. Nevznikají tedy látky, se kterými by si příroda při rozkladu nevěděla rady

IV. - přírodní oleje, vosky a lazury uchovávají přirozený vzhled ošetřovaného dřeva a poskytují mu optimální ochranu. biofa ověřuje původ surovin.
 

V. - povrchy jsou odolné otěru a omyvatelné vodou
 

VI. - vyrábí se za minimální spotřeby energie
a jejich výroba i používání neznečišťuje životní prostředí

Technologie Princ Color Biofa

Přirozeně vzduchem vytvrzované oleje, nanášené v několika vrstvách. Každá vrstva má možnost impregnovat a šetrně schnout do druhého dne aby měl olej dostatečný čas aby se spojil se dřevem. Podle typu povrchu se oleje do povrchu různě zažehlují, zahlazují nebo vytírají.  Olejované dřevo stejně jako v lese může dál volně dýchat a přizpůsobovat se prostředí. Podlahy ošetřené těmito oleji si uchovávají tuto výjimečnou vlastnost, působí příjemným teplým dojmem a krásně voní.

 

Odolnost a Údržba

Snadná péče dodávanými prostředky a dodržením pravidel z návodu. Jednoduché použití podlahového mýdla Biofa Nacasa a jednou za čas oživení pomocí emulze Biofa Naplana. Jakmile podlaha začíná být matná, stačí použít větší koncentraci přípravku Naplana. 

 

Drobná poškození a odřeniny lze jednoduše retušovat a maskovat. Při běžném používání vám bude vaše podlaha věrný a stále krásný společník. Existuje mnoho důvodů, proč se olejované povrchy velmi často volí i do komerčních, vysoce zatěžovaných prostor jako jsou hotely, konferenční sály, muzea, letiště atd... Není potřeba brousit a případně renovace jsou snadnější a rychlejší.

  • White Facebook Icon
  • White YouTube Icon
bottom of page