top of page
rybina1.JPG

DŘEVĚNÉ PARKETY

Vyrábíme a pokládáme dubové parkety vícevrstvé konstrukce, které překonávají tradiční parkety z jednoho kusu dřeva.

Výhody Princ parket

Proč zvolit dřevěné parkety naší výroby?

 • výroba ČR s tradicí přes 20 let
   

 • výroba i na zakázku podle vašich přání

 • naše parkety lze renovovat bez broušení

 • unikátní design parket
   

 • ideální pro podlahové topení
   

 • provádíme pokládku, vč. schodů i obložení

Tradiční parkety vs. podlahy Princ parket

 

 

Tradiční parkety si asi pamatujete už z domácnosti vaší babičky. Tedy klasické celomasivní parkety malého formátu položené do stromečkového vzoru. I takové samozřejmě můžete dnes pořídit. 

 

Doba a technologie jdou ale kupředu a my dnes vyrábíme dubové parkety pokročilým způsobem. Jde o vícevrstvá podlahová prkna s dubovou nášlapnou vrstvou, která nabízí vyšší užitnou hodnotu, než klasické “staromódní” parkety:

 

1. Stabilita konstrukce parket


Vícevrstvá konstrukce (4mm dubová lamela na březové překližce slepené pod vysokým tlakem) dává podlaze výjimečnou stabilitu a odolnost. Masivní dřevo podléhá změnám vlhkosti v interiéru, díky čemuž se mohou objevit praskliny, nerovnosti, vrzání a snížená životnost podlahy. To je pro klasické parkety celkem typické. Vícevrstvá konstrukce naopak omezuje deformaci materiálu na minimum.

Podrobněji se konstrukci dubové podlahy věnujeme níže na stránce.


 

2. Použitelnost pro podlahové topení


Dřevěné parkety Princ parket představují ideální řešení dřevěné podlahy na podlahové vytápění. Pracujeme s tloušťkou už od 11,5 mm – tím se minimalizují tepelné ztráty způsobené izolační schopností dřeva.

 

3. Přírodní povrchy bez laku, renovace bez broušení

Povrch parket ošetřujeme speciálními oleji, takže parkety lze opakovaně obnovovat bez broušení, prachu a lakování. Díky tomu také mnohem déle vydrží nášlapná vrstva z ušlechtilého dřeva, přitom si každých pár let můžete radovat z obnoveného povrchu!

 

Olejovaný povrch zachová přírodní vlastnosti dřeva a dovoluje mu dýchat, zatímco několik vrstev laku na parketách degraduje vlastnosti dřeva na úroveň laminátu.

 

4. Veliké formáty parket

Naše podlahová prkna mohou mít znatelně větší formát než klasické parkety z jednoho kusu dřeva. Můžete tak velikost parket přizpůsobit velikosti místnosti a dopřát si i působivá velkoformátová prkna. Na nich kresba dřeva dokonale vynikne. Užívejte si krásu dřeva na plno!
 

 

5. Kreativní povrchy

Zatímco klasické parkety se nabízí v několika málo odstínech, masivní dřevěné podlahy Princ parket vám poskytují okouzlující možnosti povrchových úprav. Jde o mechanické zpracování (např. kartáčování, hoblování, kouřování, katrování, staření) a nekonečnou paletu barev olejů.

Parkety běžně vyrábíme na zakázku podle představy zákazníka.

Povrchové úpravy dřevěných parket

 

Dřevo zpracováváme s úctou k této unikátní, přírodní

a nenahraditelné surovině.  Kontakt s dřevěnou podlahou s přírodně ošetřeným povrchem poskytuje člověku příjemný zážitek. Dřevěná podlaha zkrátka umožňuje každodenní propojení s přírodou.

 

Abychom co nejlépe zachovali a prezentovali přírodní podstatu dubových parket, ošetřujeme povrch pouze 100% přírodními oleji. Můžete si vybrat z nekonečné palety barev a odstínů.

 

Přírodní olejovaný povrch dřeva uspokojí i náročné zákazníky se vztahem k luxusním materálům a vysokými nároky na zdravotní nezávadnost.

 

Parkety Princ parket:

 • jsou přátelské ke zdraví člověka

 • podílí se na regulaci klimatu v místnosti

 • jsou ohleduplné k přírodnímu prostředí

Screen Shot 2016-03-23 at 14.29.44.png

Vytvořte parkety podle sebe

S Princ parket můžete vytvořit váš originál! 

Kromě designových řad našich parket máte k dispozici nekonečné možnosti kombinací podle vašich přání. Nebojte se tvořit, vybírat a kombinovat tyto vlastnosti:

 • šířka parkety

 • charakter dřeva – kresba, suky, barevná rozmanitost

 • barva – odstín a projev přírodního oleje

 • povrchová úprava (kartáčování, hoblování, katrování, staření…)

 • opracování hrany

 • vzor pokládky parket

 

Díky naší zakázkové výrobě můžete mít opravdový unikát a být na něj náležitě hrdí. Dubové parkety Princ parket dají vašemu interiéru nenahraditelný efekt.

Ekologie

Parkety Princ parket vyrábíme s velikou úctou k lesům a přírodě.

Dřevo čerpáme z obnovovaných evropských lesů a snažíme se jej využít co nejlépe:

 

Z pomalu rostoucího dubu používáme 4 mm silnou vrstvu, spodní část našich podlah tvoří bříza. Využijeme tak vzácné tvrdé dřevo mnohem efektivněji, než při výrobě dubových parket z jednoh kusu dřeva.

 

Dáváme přednost přírodním materiálům, recyklujeme suroviny ve výrobě i dřevěný odpad. Z pilin a prachu lisujeme pelety na topení.

Jak vyrábíme parkety

Naše výroba dřevěných parket spojuje high-tech zařízení, poctivé řemeslo a lásku ke dřevu. Celé výrobní prostory máme v ČR – kousek od Brna.

 

Velmi málo výrobců parket v Evropě  má tak pokročilé technologické zázemí, jako jsme v několika halách v Telnici u Brna. V technologii neděláme kompromisy a volíme to nejlepší.

 

Jednotlivé vrstvy parket lepíme pomocí reactive HotMelt technologií na lince obsluhované dvěma roboty. Vytváří se tak dokonale pevné spoje, přitom zcela přátelské pro lidské zdraví.  

 

Dále využíváme CNC linku pro tmelení suků v dubové nášlapné vrstvě, které se zde zapravují přírodním švýcarským tmelem. Poté přicházejí na řadu diamantové nástroje pro finální opracování prken (hrany, pero+dřážky). To celé završují povrchové úpravy na olejovací lince a také ruční opracování.

 

Unikátní parkety Princ parket totiž vznikají i díky rukám řemeslníků. Část zakázek projde ručním hoblováním, ožehnutím hořákem nebo má sražené hrany.

521251-resize~developersky-projekt-hille

Reference

Už více než 20 let se snažíme spoluvytvářet úžasné interiéry a máme se čím pochlubit. Vyrobili a realizovali jsme dubové parkety pro stovky klientů.

Projděte si naše realizace. Jedna fotografie vydá za tísíc slov.

Vzory pokládky parket

Vzor pokládky parket dává dřevěné podlaze její nezaměnitelný styl? Ani tady se přitom nemusíte omezovat na zažité postupy – realizujeme i kreativní vzory parket.

 

Můžeme si vyhrát s atraktivním stromečkem (Herringbone) nebo francouzským stromečkem Umíme ale vytvořit i zcela jedinečnou skladbu parket v podobě kazetových vzorů, dlaždic, intarzí a dalších specialit. Jen ti výjimeční se odváží za hranice všednosti!

Prohlédněte si různé vzorky pokládky parket v naší galerii:

Dubové parkety a podlahové topení

 

Odboren realizované parkety s podlahovým vytápěním poskytují maximální možný komfort. Možná jste narazili na tvrzení, že tato kombinace není vhodná. Nenechejte se zbytečně odradit!

 

Je pravda, že dřevu nesvědčí silné kolísní teploty a vlhkosti. Stačí ale dodržet určitá pravidla při výběru podlahového topení:

 

 • vyberte parketý správné tloušťky (ideálně do 12 mm)

 • irealizaci topení i parket svěřte odborníkům

 • pokud jde o elektrické podlahové topení, vyberte model s kvalitní regulací teploty – např. rohože HeatFlow

Tady se dozvíte více:

mýty a fakta o podlahovém vytápění

Konstrukce masivní podlahy

Princ parket

 

Dřevěné parkety Princ parket mají vícevrstvou konstrukci. To zajišťuje výjimečnou odlnost proti deformacím a praskání. Parkety z jednoho kusu dřeva tady nemohou konkurovat.

 

Nášlapná vrstva našich parket pochází z ceněného evropského dubu, spodní vrstvu tvoří březový multiplex – překližka vysoké kvality (vrstvy břízy lepené pod extrémním tlakem vrstev).

 

S Princ parket získáte nejpevnější dostupnou konstrukci parket. Takováto podlaha snese dlouhodobě vysoké zatížení a dobře odolává změnám podmínek v interiéru.​

Anchor 1

Máte nějaké dotazy k parketám Princ parket?

 • White Facebook Icon
 • White YouTube Icon
bottom of page