top of page

DŘEVĚNÉ PODLAHY

PRINC_Jelen_0117.png

Jak si vybrat správnou podlahu?

Dřevěné podlahy Princ parket nabízíme v několika vybraných kolekcích. Stačí si vybrat. 

A pokud si nevyberete, vyrobíme a zrealizujeme vám to přesně na míru dle vašich požadavků.

Kolekce designů

Chcete si vybrat zaručený design podlahy který bude skvěle fungovat ve vašem interiéru? Rádi si vybíráte z barviček a odstínů které jsou již barevně sladěné? Vyberete si z našich speciálně navržených kolekcí.

Zakázková výroba

Rádi vymýšlíte vlastní řešení. Jste kreativní a rádi objevujete? To by Vás mohli zajímat podlahy, které si můžete sami sestavit. Zakázková výroba podlah nabízí nevyčerpatelné možnosti. Dokážeme téměř vše!

Možnosti zakázkové výroby

Vyberete si z následujích možností

Charakter a kresba dřeva

Výběr třídění dřeva ovlivňuje celkový charakter a vzhled dřevěné podlahy.

Decentní

Třídění nazvané Classic. 

Decentní kresba dřeva bez výrazných suků a barevných změn. Minimum krásných malých součků.

Živý

Třídění nazvané Rock. Rustikální charakter se suky, výraznější kresbou i barevnou proměnlivostí.

Výrazný

Povrch rustikálního charakteru se suky, prasklinami, výraznější kresbou i barevností. Barva tmelení dle vlastního výběru.

vytvorit

Povrch podlahy

Opracování povrchu podlahy vytváří reliéf povrchu dřevěné podlahy a určuje i její praktické vlastnosti. Tradiční ruční techniky i moderní strojní opracování.  

Kartáč

Toto je naše základní povrchová 

úprava ve více intenzitách. Charakter dřeva se kartáčováním zvýrazní, vyleští a zahladí se otevřené póry buněk dřeva a zásadně zvýší odolnost.

Opalování

Opalování dřevěné podlahy je naše specialita. Je to tradiční technologie, která ale vyžaduje dostatek zručnosti a zkušeností.

Hoblovaní

Pouze pro Vás zkušený mistr řemesla upraví každé prkno ručním hoblíkem. Poctivě odvedená ruční práce je navždy vtisknuta.

Postaršení

Jedna z dalších možností je takzvané postaršení, tedy potlučení povrchu dřeva za použití speciálních ručních nástrojů.

Katr

Výhodou katrovanáho povrchu je jeho vysoká odolnost umocněná vlastností skrýt i velké škrábance a poškození. Doporučeno pro majitelé velkých čtyřnohých miláčků.

Hladké

Na hladkém povrchu je snadná údržba a renovace podlahy. Nicméně povrch je dost náchylný na povrchové odřeniny a poškození. Tento povrch nedoporučujeme.

Fáze

Přesná spára mezi parketami, jež nazýváme mikrofáze, je cíleně vytvořena pro decentní zvýraznění prkenného rázu podlahy.

Ruční hrany

Ručně sražené hrany parket vytváří dojem ručního opracování masivních prken. Není to jen dojem, parketa je opravdu ručně opracovaná.

Nátěr podlahy olejem

Můžete si vybrat čistý olej, který zvýrazní přirozenou barvu dřeva, nebo barevný olej dle vlastního vkusu. Oleje Biofa na povrchu Princ parket jsou 100% přírodní.

Přírodní olej

Přírodní olej je impregnovaný do hloubi dřeva a současně vytváří ochrannou mikrovrstvu. Povrch s velmi jednoduchou údržbou a snadnou obnovitelností.

Barevný olej

Přírodní olej s minerálními pigmenty. Můžete vybírat z  barevných vzorkovníků podlah, nebo podle NCS a RAL. Barvu na přání nebo dle vaší předlohy. Žádná omezení.

Velikosti & Konstrukce

Každá dřevěná podlaha se skládá z jednotlivých parket určitých velikostí, které ovlivňují celkový vzhled a výraz konečné podlahy. Princ parkety jednotlivých velikostí je možné mezi sebou i vzájemně kombinovat. Můžeme je také udělat do čtvercových dlaždic nebo do různých kladeb nebo tvarů a to i na cnc. Třeba do dílů jako puzzle :) Technologické limity jsou mnohem širší než základní nabídka. Speciální požadavky řešíme vždy individuelně.

53b6af_5d08d3721b5c4734aa8403b6a59f6e2a~

Parkety silné 12mm

3mm nášlapná lamela

dvouvrstvá konstrukce parkety
Šířky 120 - 150 - 190 mm 

Délky 730 - 1500 - 1800 mm

PRINC_Velikosti_0217_edited.png

Parkety silné 13 a 15mm

4mm nášlapná lamela
dvouvrstvá konstrukce parkety

Šířky 150 - 190 - 250 mm

Délky 1080 - 2200 m

Stromeček

Moderní pojetí klasické skladby parket do stromečku. Ve velkých formátech. 

Možné šířky 120 -150- 190 - 250 mm

Délky 480 - 1080 m

Chevron France

Francouzká renesance ve velkých formátech. 

Možné šíře 120 - 150 mm

Délky 450 - 960 m

Realizace, schody a atypická přání

V rámci realizace podlah Princ parket Vám vyrobíme schodiště ve stejném povrchu a designu jako podlahy. Vaše betonové schody Vám jsme schopni obložit parketami dle Vámi zvoleného designu a stylu, vyrobit pevné a samonosné schodnicové stupně na hotovou konstrukci, nebo zajistit celou konstrukci schodiště dle Vaší představy.

Pro Vaši představu zde uvádíme malou ukázku z našich prací.

  • White Facebook Icon
  • White YouTube Icon
bottom of page