top of page
VOL14-TENORIO_edited.jpg

PÉČE O DŘEVĚNOU PODLAHU

Dřevěná podlaha vám může sloužit mnoho let, než bude vyžadovat jakékoliv obnovení povrchu či renovaci. Je ale potřeba dodržovat několik jednoduchých pravidel a pečovat o podlahu správnými prostředky. Na této stránce se vše dozvíte.

Ode an Holz

Holz ist ein natürliches Material, das uns seit ewigen Zeiten begleitet. Es hat einzigartigen Duft, wunderschönes Aussehen und gibt unseren Händen und Füssen ein angenehmes Gefühl, wenn es berührt wird. Holz strahlt eine positive Energie in den Raum aus und möchte uns seine Schönheit und Charme übergeben. Holz stört die Allergiker nicht und setzt keine gefährliche Stoffe in den Raum frei. An Holz muss man wirklich nicht zweifeln, da es aus lebendiger Natur stammt, genau wie wir.

"We Love Wood"


Das Holz, das in unserer Produktion verwendet wird, stammt hauptächlich aus kontrollierter Gewinnung lokaler Ressoursen, aus Wäldern der Tschechischen Republik oder der Slowakei. Wir denken an ökologischen Fußabdruck und bemühen (legen Akzent) uns, lokale Ressourcen auszunutzen. Abfälle aus der Herrstellung von Holzböden werden in höchstem Maße wiederverwertet. 

Es bleibt nur 1 % der Feinasche als Nährstoffbestandteil für Kompost oder als Düngemittel. Holz ist ein natürliches Material und in Princ parket verarbeiten wir es dementsprechend, also mit mit Vernunft und mit Rücksicht auf die Umgebung.

Jak předcházet poškození dřevěné podlahy?

 1. K čištění a péči o dřevěnou podlahy používejte výhradně výrobcem předepsané prostředky a nic jiného. Nevhodné přípravky mohou povrch viditelně poškodit!
   

 2. Doporučujeme nainstalovat u vchodu do prostor s dřevěnou podlahou čistící rohože. 
   

 3. Na části nábytku, které se pohybují po podlaze (nohy od stolu, židle, skříní, květináče) přidejte filcové podložky. Při přemísťování  nábytku podložte nábytek filcem, kousky koberce nebo dekou, aby nedošlo k poškrábání podlahy.
   

 4. Tekutiny vylité na dřevěnou podlahu co nejdříve vysušte. Nenechávejte kapaliny nikdy zasychat a vsakovat.
   

 5. Květináče nestavte přímo na podlahu, může se tam hromadit vlhkost, což povede k tvorbě plísní a poškození podlahy.
   

 6. Velice tmavá podlahová prkna a výrazně světlé podlahy jsou náchylné na poškození a zanesení
  pórů dřeva nečistotami po pokládce – zpravidla prachem ze stavby či nevhodnou údržbou.
   

 7. Před pokládkou takovéto podlahy, dokončete všechny stavební práce produkující jakýkoliv stavební prach.  Pokud ale k zaprášení dojde,  po ukončení všech zdrojů prašnosti je potřeba podlahu ošetřit konzervací povrchu. Postup s námi konzultujte.
   

 8. Vymalování zdí v prostorách s dřevěnou podlahou doporučujeme udělat před pokládkou podlahy, aby se předešlo jejímu poškození barvou a prachem.
   

 9. Některé koberce mají ze spodní strany neklouzavou vrstvu, která se časem může přilepit na povrch dřevěné podlahy a poškodí jej. Dbejte na to při výběru koberce.
   

 10. Při dlouhodobém zakrytí podlahy kobercem, nábytkem nebo jiným předmětem, může dojít ke změně odstínu podlahy. Po odstranění může být viditelný barevný či odstínový rozdíl, který se však časem opět vyrovná. Nezakrývejte ale podlahu během doby vyzrávání, tj. 4 týdny od jejího položení.

Péče o dřevěnou podlahu

 

Pravidelné čištění a ošetřování dřevěné olejované podlahy provádějte výhradně prostředky, které zde uvádíme. Jsou vyvinuty specificky pro tento typ povrchů a mají na ně blahodárný vliv. 

 

Je to jednoduché – základ péče tvoří jen dva prostředky - Nacasa a Naplana:

PPO_RENEW_Produkt_0124.png
ReNew  vyživující emulze NAPLANA 1l
 • Pro učinné a šetrné čištění olejovaných dřevěných podlah

 • Lze využít i na jiné dřevěné povrchy či nábytek

 • Nebsahuje chemické konzervanty

 • Ekologicky šetrný

 • Nedráždí kůži

PPO_CLEANCARE_Produkt_0124.png
Clean & Care podlahové mýdlo NACASA 1l
 • Vytváří ochranný voskový mikrofilm

 • Lze použít na olejované, lazurované, lakované i voskové povrchy

 • Neobsahuje chemické konzervanty

 • Ekologicky šetrná

 • Nedráždí kůži

Kompletní sortiment péče
o podlahu

Veškeré potřebné prostředky pro údržbu i drobné opravy vaší dřevěné olejované podlahy najdete v našem

e-shopu peceopodlahu.cz

pece-o-podlahu-drevenou-podlahu-nacasa-naplana-renew-clean.jpg

Znečištění, poškození a renovace

 

Pokud se vám zdá podlaha příliš matná, suchá či bez ochrany, je vhodné ji ošetřit. To lze provést použitím čtyřnásobné koncentrace Naplany, což je snadné a rychlé řešení pro suché povrchy. Takovou péči ocení i více namáhané dřevěné podlahy do kuchyně.

 

Pokud se na povrchu podlahy tvoří flíčky po kapalinách, doporučujeme profesionální aplikaci leštěné Naplany, ošetření olejovým sprejem nebo přeolejování speciálním olejem. Tyto aplikace musí provést odborník, proto nás nás kontaktujte

 

Pokud na podlaze zůstane nějaká tekutina a místo se včas nevytře (tekutina vytvoří fleky), je po řádném proschnutí dřeva možné zkusit poškozené místo lehce přeleštit a naolejovat olejem příslušné barvy nebo využít Refresh Spray Oil.


Vzniklé skvrny po tekutinách, které již nelze odstranit roztokem Nacasy často postupně zmizí. Dřevo má určitý samočistící účinek a někeré skvrny se ztrácí postupem času samy.

Mechanická poškození a praskliny

Pokud je mechanicky požkozená horní dřevěná vrstva podlahy (praskliny, vrypy, díry, deformace), neváhejte se obrátit na nás. Každý problém má svoje řešení, s opravami dřevěných podlah máme bohaté zkušenosti.

Potřebujete poradit při péči a opravě dřevěné podlahy?

Anchor 1
Anchor 2
Anchor 3
Anchor 4
 • White Facebook Icon
 • White YouTube Icon
bottom of page