top of page
VOL15-GARIBALDI_edited.jpg

DUBOVÉ PODLAHY

Vyrábíme unikátní dubové podlahy s pestrou škálou povrchových úprav a neomezenou paletou barev

Proč vybrat dubové podlahy od Princ parket

Máte mnoho dobrých důvodů, proč si pořídit právě naše unikátní dubové podlahy:

 • dubová podlaha vám bude dělat radost celý život
   

 • dubové podlahy jsou vhodné pro podlahové vytápění
   

 • provádíme odbornou pokládku dubové podlahy, schodů i dřevěné obklady stěn

Dubová podlaha na celý život

 

 

Dubová podlaha Princ parket je investicí nejen na celý život, ale klidně pro více generací. Díky unikátnímu olejovanému povrchu Biofa lze opakovaně renovovat bez broušení.

 

Takovou renovací se neubírá cenná vrstva tvrdého dřeva, přitom každých pár let může být povrch obnoven a vypadat jako nový.


Při odborné pokládce, kterou provádíme je zaručená vysoká stabilita a životnost masivní dubové podlahy. A pokud by se něco poškodilo, jsme vždy připraveni provést odbornou opravu. Díky vlastní výrobě dubových podlah a bohatým zkušenostem umíme vyřešit celou řadu nestandardních požadavků i komplexních oprav.

Přírodní povrchové úpravy dubové podlahy

 

Dřevo je výjimečná a ničím nenahraditelná surovina, která v interiéru “dýchá” a příznivě ovlivňuje klima. Chůze po dřevě je velmi příjemná a nejraději si budete jeho povrch užívat bosými chodidly.

 

Abychom zachovali přírodní charakter dubové podlahy, používáme pro ošetření povrchu pouze 100% přírodní oleje v široké paletě barev.

 

Takový povrch dubové podlahy uspokojí všechny, kdo se rádi obklopují luxusními materiály s vysokou užitnou hodnotou, které jsou přátelské k lidskému zdraví. Dřevěná podlaha Princ parket má tyto unikátní vlastnosti:

 

 • čistě přírodní povrchová úprava olejem

 • vhodná i pro alergiky

 • pomáhá vytvářet příjemné klima

 • nezatěžuje přírodu

61_First%20Floor_Guest%20Bedroom_edited.

Tvořte s Princ parket

 

Dubová podlaha může být vaše umělecké dílo! 

Kromě kolekcí dubových podlah nabízíme téměř neomezené možnosti kombinací, které sami navrhnete. Vybírat a kombinovat můžete tyto parametry:

 

 • šířka prken dubové podlahy

 • projev kresby dřeva – charakter

 • povrchová úprava (kartáčování, hoblování, katrování, staření…)

 • barva – odstín a projev přírodního oleje

 • provedení hran prken

 • vzor pokládky masivní dubové podlahy

 

Výsledek bude zcela unikátní vzhled designové podlahy, na kterou můžete být náležitě hrdí.

Dubová podlaha Princ parket dodá vašemu interiéru nenahraditelné kouzlo!

Původ dřeva a zpracování dubových podlah Princ parket

Pracujeme s hlubokým respektem k přírodě​​

Dubové podlahy Princ parket vyrábíme s pokorou a úctou k přírodě. Využíváme hlavně dřevo z obnovovaných evropských lesů. Jsme si velmi dobře vědomi vzácnosti tohoto materiálu, který nás nepřestává fascinovat.

 

Používáme kvalitní přírodní materiály v maximální možné míře v samotné výrobě, a samozřejmě i pro povrchové úpravy dubové podlahy.  Odpad z výroby recyklujeme pro další využití – nazmar nepřichází ani piliny, které lisujeme do podoby pelet na topení. 

Výroba dubových podlah

Při výrobě dubové podlahy Princ parket vládne synergie moderní technologie, poctivého řemesla a lásky ke dřevu. Vše probíhá v ČR.

 

Vedle automatizovaných linek u nás pracují i šikovné ruce a ruční nástroje. Jen málo evropských výrobců dřevěných podlah přitom disponuje tak vyspělým technologickým zázemím, které jsme za dvě dekády naší historie vybudovali v několika halách v Telnici u Brna.

 

V kvalitě neděláme kompromisy! Dubové podlahy lepíme reactive HotMelt technologií na průběžném lepícím stroji se dvěma roboty. Spoje mají doživotní pevnost, přitom jsou hygienicky zcela bezpečné. Suky ve dřevě nám pomáhá tmelit inteligentní CNC linka přírodním švýcarským tmelem. Následují diamantové nástroje pro mechanické opracování prken a nakonec povrchové úpravy.

 

Spousta podlah projde i rukami řemeslníků, kteří povrchy hoblují rozmanitými způsoby, ručně opracují hrany, nebo provádí opalování hořákem. Možnosti povrchových úprav jsou v Princ parket téměř neomezené a vznikají tak zcela unikátní podlahy.

521251-resize~developersky-projekt-hille

Naše práce

Za dvě dekády našeho snažení už se máme čím pochlubit. Vyrobili a realizovali jsme dubové podlahy do stovek domů a bytů, firem i hotelů.

Prohlédněte si naše reference. Jedna fotografie vydá za tísíc slov.

Vzory pokládky dubové podlahy

Další parametr, který dubové podlaze propůjčí zcela výjimečné kouzlo je vzor pokládky jednotlivých podlahových prken.

Kromě rovnoběžné pokládky, ktera je stále nejrozšířenější se můžeme pustit do atraktivního francouzského stromečku (Chevron) nebo tradičnější rybí kosti (Herringbone). Pokud chcete něco extra, velmi rádi vytvoříme skvosty v podobě kazetových vzorů, intarzí a dalších specialit. Fantazii se u nás meze nekladou, naopak!

Prohlédněte si různé vzorky pokládky dubové podlahy v naší galerii:

Podlahové topení a dřevěná podlaha

 

Správně realizovaná dubová podlaha s podlahovým vytápěním poskytuje nejvyšší možný komfort v interiéru. Problematika je ale opředena řadou mýtů a polopravd. Nenechejte se jimi odradit. 

 

Dřevo je svébytný přírodní materiál a má v interiéru rádo podobné klima, jako my – lidé. Dřevu proto nedělají dobře silné výkyvy teplot a vlhkosti. Stačí dodržet ověřené pravidla při realizaci podlahového topení:

 

 • vyberte vícevrstvou dřevěnou podlahu vhodné tloušťky

 • realizaci podkladu, topení i podlahy svěřte odborníkům

 • v případě elektrického topení zvolte typy s kvalitní regulací teploty, nebo topné rohože HeatFlow

Chcete tématice lépe porozumět? Přečtěte si tento článek:

více o podlahovém vytápění

Konstrukce dubové podlahy

Princ parket

 

Dubová podlaha Princ parket je technicky vzato vícevrstvá dřevěná podlaha. To zajišťuje maximální stabilitu a odolnost proti kroucení a praskání, čímž se klasická masivní dubová podlaha nemůže pochlubit.

 

Nášlapná vrstva naší podlahy je z evropského dubu a spodní část tvoří březový multiplex – překližka prémiové kvality (několik slepených a vysokým tlakem lisovaných vrstev kvalitního březového dřeva).

 

Jedná se o nejodolnější dostupnou konstrukci podlahových prken. Dubová podlaha Princ parket proto snese obrovské zatížení a odolává výkyvům teplot i vlhkosti v interiéru.​

Máte nějaké dotazy k dubovým podlahám?

 • White Facebook Icon
 • White YouTube Icon
bottom of page