Unikátní Parkety a Dřevěné podlahy tradiční české produkce / Přírodní oleje Biofa

Přírodní oleje Biofa

Přírodní oleje BIOFA

biofa_logo

Biofa je malá rodinná firma s dlouhou tradicí, zaměřena na vývoj a výrobu výhradně přírodních produktů na profesionální úrovni. Nabízí alternativu k produktům chemického průmyslu pro ty z nás, kteří chtějí žít ve zdravějším prostředí. Přírodní oleje nejsou „jen“ zdravou alternativou ke konvenčním chemickým produktům, mají i výborné vlastnosti, které pomáhají vytvořit příjemné klima a pohodu ve Vašem domově.

 Povrchy našich obydlí se dají přirovnat k ochranné slupce, ve které trávíme valnou část našich životů. Stejně jako kůže, či oblečení i tato vrstva potřebuje „dýchat“ a neměla by obsahovat škodlivé látky s negativním vlivem na organismy. Oleje Biofa z přírodních surovin to umožňují - jsou difúzní (mají otevřené póry), díky čemuž se přirozeně redukuje kondenzace vodních par, která má často na svědomí vznik plísní. Přírodní oleje nejsou „jen“ zdravou alternativou ke konvenčním chemickým produktům, mají i výborné vlastnosti, které pomáhají vytvořit příjemné klima a pohodu ve Vašem domově.

Hlavní rozdíly přírodních povrchů Princ parket Biofa oproti běžným olejovaným povrchům 

  1. nejsou vyrobeny z ropných derivátů (konvenční barvy používají jako plniva PVC, syntetické oleje nebo syntetické pryskyřice)
  2. jsou vyrobeny z obnovitelných surovin (rostlinných produktů – oleje, pryskyřice, vosky) nebo minerálních surovin z přírodních nalezišť
  3. jsou zdravotně nezávadné (neobsahují aromatické uhlovodíky, dioxiny, formaldehyd, trichloretylen a další zdraví škodlivé látky)
  4. používají se pouze takové procesy zpracování, které přirozeně probíhají v přírodě. Nevznikají tedy látky, se kterými by si příroda při rozkladu nevěděla rady
  5. všechny obsažené složky jsou deklarovány v technických listech a lze si ověřit jejich původ 
  6. přírodní oleje, vosky a lazury uchovávají přirozený vzhled ošetřovaného dřeva a poskytují mu optimální ochranu
  7. povrchy jsou odolné otěru a omyvatelné vodou
  8. vyrábí se za minimální spotřeby energie a jejich výroba i používání neznečišťuje životní prostředí

Technologie Princ parket & Biofa

Povrchy Princ parket Biofa jsou 100% přírodní, a tedy naprosto biologicky a hygienicky nezávadné. Jedná se o přirozeně vzduchem vytvrzované oleje, nanášené v několika vrstvách, kdy každá vrstva má možnost impregnovat a šetrně schnout do druhého dne  Oleji dostatečný čas aby se spojil se dřevem. Podle typu povrchu se oleje do povrchu různě vtírají, zahlazují nebo vytírají. Používáme speciální metodu vtlačování oleje do dřeva, včemž jsme na trhu jedineční a dokážeme tak nabídnout nejvyšší kvalitu olejovaných povrchů. Společně s Biofou jsme vyvinuli unikátní systém povrchových úprav a dosáhli certifikace olejovaného povrchu na dětské hračky při podlahovém oleji 0% VOC, tedy bez vylučování emisí dle příslušných norem. Olejované dřevo stejně jako v lese může volně dýchat a přizpůsobovat se prostředí bez výrazných deformací. Podlahy ošetřené těmito oleji si uchovávají tuto výjimečnou vlastnost, působí příjemným teplým dojmem a krásně voní.

Odolnost

Udržení stálé krásy a funkčnosti olejované podlahy vyžaduje jednoduchou a snadnou péči. Olejovanou podlahu lze vytírat podobně jako jiný povrch s použitím podlahového mýdla Biofa Nacasa. Jednou za čas se podlaha oživí použitím voskové emulze Biofa Naplana a podlaha bude zase jako nová! 

Na rozdíl od hladké vrstvou pokryté lakované plochy jsou na olejovaném povrchu daleko méně vidět drobná poškození, která si však můžete sami snadno opravit. Existuje mnoho důvodů, proč se olejované povrchy velmi často volí i do komerčních, vysoce zatěžovaných prostor.