Dřevěné podlahy

Přírodní olejované povrchy

Biofa oleje

biofa_logo

Oleje na povrchu Princ parket jsou 100% přírodní a naprosto biologicky a hygienicky nezávadné. Přirozeně vzduchem vytvrzované oleje jsou nanášené na parketu v několika nánosech impregnovaných do povrchu a šetrně schnoucí několik dní.

Olejovaná dřevěná podlaha stejně jako v lese může volně dýchat a přizpůsobovat se prostředí bez výrazných deformací. Parkety ošetřené oleji Biofa si uchovávají tuto výjimečnou vlastnost, působí příjemným teplým dojmem a krásně voní.

Odolnost

Udržení stálé krásy a funkčnosti olejované podlahy vyžaduje jednoduchou a snadnou péči. Olejovanou podlahu lze za vlhka vytírat podobně jako jiný povrch s použitím podlahového mýdla Biofa Nacasa. Jednou za čas se podlaha oživí použitím voskové emulze Biofa Naplana do vody, nanese se plochým mopem a podlaha bude zase jako nová! 

Na rozdíl od hladké vrstvou pokryté lakované plochy jsou na olejovaném povrchu daleko méně vidět drobná poškození, která si však můžete sami snadno opravit. Existuje mnoho důvodů, proč se olejované povrchy velmi často volí i do komerčních, vysoce zatěžovaných prostor.

Hlavní rozdíl oproti jiným olejům

Většina olejovaných povrchů mnoha výrobců parket schne díky okamžitému vytvrzení UV zářivkami ihned po nanesení oleje. Výsledkem je niší odolnost a následná obnova, neboť zmíněný olej se chová spíše jako lak, protože při výrobě nemá čas se impregnovat a doolejování vrstvy je často nemožné. Profesionální renovace tohoto povrchu je po určité době nutností. UV olej tedy neznamená olej s UV filtrem.

Tyto UV povrchy vznikly na základě velké obliby olejovaných povrchů, které jsou však pro velké společnosti výrobně a ekonomicky nezajímavé a často nemožné výroby. Většina velkých a známých výrobců produkují s minimálními náklady používají UV oleje. Výrobní cena povrchu s UV olejem je až 10x nižší než povrch přírodně olejovaný. Rozdíl ve kvalitě je tím samozřejmě znatelný.

Oleje s efektem Decapé

Povrch podlahy známý jako Decapé s kontrastním prokreslením struktury dřeva a mechanického opracování. Design přírody, který je odhalený vyspělou technologií. Základní dřevinou může být dřevina dub přírodní nebo kouřovaný a díky možnostem produkce si můžete jako kontrastní tón zvolit barvu dle vašeho výběru.

Přírodní olej

Přírodní olej prokresluje a zdůrazňuje přirozenou barvu a strukturu dřeva. Olej je impregnovaný do hloubi dřeva a vytváří ochrannou mikrovrstvu. Povrch má velmi jednoduchou údržbu a obnovitelnost. Je vhodný především tam, kde je vyžadována maximální odolnost a případně i možnost jednoduchého obnovovacího přebrusu.

Barevný olej

Oleje světlých odstínů kresbu a barvy dřeva potlačí zatímco tmavší tóny kresbu dřeva decentně zvýrazní. Standardně nabízíme několik barevných odstínů, avšak můžete si zvolit i barvy podle NCS nebo RAL. Extra nános oleje dřevo výrazněji zabarví s vysokým krytím. Jedná se vskutku o alchymii a možností je velké množství.