Dřevěné podlahy

Dřeviny

Vrchní vrstva dřevěných podlah Princ parket je vždy tvořena z jednoho kusu dřeva. Těmto parketám se také říká prkna a mimo to, že mají krásný vzhled, vyznačující se i celou řadu pozitivních vlastností. Jednolamely pro Vás vyrábíme z těch nejtvrdších a nejkrásnější dřevin ušlechtilých listnatých stromů našich lesů.

Původ dřeva a ekologie

Veškeré dřevo použité při výrobě pochází zásadně z České Republiky nebo Slovenska. Snažíme se tedy maximálně využívat místních zdrojů, což dává garanci původu dřeva. Nevytváříme tedy zbytečné emise z důvodu vzdálené dopravy těžkého dřeva. Také tím vytváříme pracovní příležitosti pro místní obyvatele. Použité dřevo ze zákona pochází z řízené těžby, kdy namísto vytěženého dřeva se zřizují nové lesní školky, což opět vytváří další pracovní příležitosti. Vyprodukovaný dřevěný odpad z výroby podlah následně zpracováváme do dřevěných briket bez použití jakýchkoliv pojiv. Vytváříme tak snadno zpracovatelnou Biomasu pro každého, kdo má doma krb nebo kamna, aby si mohl udělat příjemné teplo ve svém domově. Následně po spálení biomasy vznikne 1% popela, který je používán jako součást kompostu nebo jako kvalitní hnojivo. Dřevo je přírodní materiál, a tak s ním v naší společnosti Princ parket pracujeme. Tedy s rozumem a s maximálním ohledem na životní prostředí.

Dub (Quercus robur)

Dub byl odjakživa symbolem síly, dlouhověkosti a odolnosti. Je jednou z nejdéle používaných a nejvíce trvanlivých dřevin. Patří mezi naše nejtvrdší a nejhouževnatější dřeviny. Má dobrou rozměrovou i tvarovou stabilitu a proto je vhodný pro podlahové vytápění a také do vysoce zatěžovaných místností. Zásadně zpracováváme dub evropský nepocházející z kontroverzních zdrojů.

Jasan (Fraxinus excelsior)

V keltské mytologii byl považován za mocného ochránce a léčitele. Sloužil k výrobě kouzelných holí. V porovnání s dubem je houževnatější a má výraznější strukturu. V přírodním olejovaném stavu je světlý a nabízí i velké množství unikátních povrchových úprav. Používá se i na proces termování pro získání nezaměnitelného vzhledu a příjemných vlastností. Zpravidla zpracováváme jasan evropský s garancí původu s certifikací PEFC.